Program sportovně-poznávacího odpoledne, středa 16. září

 

A - Cisterciácký klášter Vyšší Brod

Vyšebrodský cisterciácký klášter je jediný fungující mužský cisterciácký klášter v Česku a významná kulturní památka. Klášter byl založen Rožmberky v roce 1259. Dnes stojí v čele kláštera převor Justin Berka. Návštěvníkům je přístupný klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, mnišský chór, hlavní oltář, kaple, filosofický či teologický sál. Cesta tam a zpět je zajištěna autobusem.

 

B - Grafitový důl v Českém Krumlově

Grafitový důl v Českém Krumlově je dnes již nevyužívané ložisko grafitu. Důl byl založen v roce 1975 a stal se tak nejmladším grafitovým dolem v České republice. Zahrnuje přes 13 km vyražených chodeb s větráním 27 komíny, jež také sloužily jako únikové cesty a mají výšku 30 až 60 m. Prohlídková trasa je dlouhá přibližně 2 kilometry, přičemž cca 1 km do nitra dolu návštěvníky vybavené speciálním oblečením, jehož součástí je i důlní lampa, vozí vlak. Cesta tam a zpět je zajištěna autobusem.

 

C - Aktivní odpoledne na Lipně

Lipno Active Park nabízí řadu zážitků na jednom místě. Účastníci méně strukturovaného odpoledne si budou moci vybrat mezi procházkou po Stezce korunami stromů, návštěvou lanového parku, návštěvou frisbee parku nebo sjezdem po bobové dráze, která se svými parametry řadí k české špičce. Cesta tam a zpět je zajištěna autobusem, zdatnější účastníci mohou jednu z cest zdolat po turistické trase pěšky (cca 8 km). 

 

D - Individuální program

Wellness hotel Frymburk nabízí mnoho možností k aktivnímu odpočinku, a to ať v hotelovém komplexu nebo v jeho okolí. Více informací o akcích a možnostech odpočinku v okolí Lipna pak najdete stránkách www.lipnoservis.cz.

 

Podrobnější informace podá Iva Benešová - iva.benesova(at)mail.muni.cz

 

 Generální partneři

 

     

    

      

     

 

      

 

              Hlavní partneři  
            
 

                                        Partneři       

            

 

     

16. Škola hmotnostní spektrometrie

je pořádána ve spolupráci s Ústavem chemie PřF MU

a je podporována z interního rozvojového projektu

Podpora mezinárodní spolupráce Masarykovy univerzity